• Tłusty czwartek w przedszkolu

• Tłusty Czwartek 8.02.2024. ,, Góra pączków, za tą górą. tłuste placki z konfiturą, za plackami misa chrustu, bo to dzisiaj są zapusty". Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień - Tłusty Czwartek. Karnawał to czas uczt i zabaw. Przedszkolaki poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Nie mogło zabraknąć oczywiście słodkiego poczęstunku w postaci pączków z lukrem i konfiturą. Tradycji stało się zadość, a pączek zjedzony w przedszkolu, nie będzie na pewno jedynym dzisiejszego dnia. Wszystkim życzymy słodkiego i pysznego Tłustego Czwartku.

• Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Rany Julek"

• W dniu dzisiejszym Nasi uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim ,,Rany Julek" poświęconym twórczości Juliana Tuwima

organizowanym przez Zespół Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole w Kobylinie. Uczennica klasy pierwszej Kornelia zdobyła II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wszystkim uczestnikom, którzy reprezentowali Naszą placówkę.

• Sposoby spędzania wolnego czasu

• Drugoklasiści realizując krąg tematyczny pt.,,Sposoby spędzania wolnego czasu" postanowili zagrać w grę towarzyską Bierki. Polega ona na zbieraniu pojedynczych patyczków różniących się kształtem z bezładnie rozrzuconego stosu, bez poruszenia pozostałych. Ćwiczy silną wolę, koncentrację, zręczność. Wygrywa ten gracz, który uzyska największą liczbę punktów, naliczanych według rodzaju i liczby zebranych patyczków. Dla uczniów była to świetna rozrywka oraz element integrujący zespół klasowy. Ponadto dzieci przekonały się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a przeróżne gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

• Spotkanie z Panem policjantem

• Już niedługo w naszym województwie rozpoczną się wyczekiwane przez wszystkich uczniów ferie zimowe. W związku z powyższym w dniu dzisiejszym dzielnicowy sierż. sztab. Kamil Jencz spotkał się z naszymi uczniami. Pan policjant przekazał niezbędne informacje na temat zasad bezpieczeństwa i właściwego zachowania się w okresie zimowym, w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Przypomniał o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zbliżania się do nieznajomych osób. Ponadto uczniowie utrwalili numery alarmowe. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

• Projekt edukacyjny: Alfabet logopedyczny

• ALFABET LOGOPEDYCZNY. 1.02.2024. W ramach projektu edukacyjnego,, Alfabet Logopedyczny" dzieci wykonały kolejne zadanie S - jak smok. Głównym celem zajęć było wzmacnianie i wykorzystywanie siły mięśni oddechowych.

• Międzyszkolny konkurs matematyczno-chemiczno-biologiczny

• 1 lutego uczennica klasy 7 Amelka Robakowska wzięła udziałów w międzyszkolnym konkursie matematyczno-chemiczno-biologiczm "Jeden z dziesięciu". Amelka wykazała się dużym zaangażowaniem i wiedzą. Zakwalifikowała się do drugiego etapu. Gratulujemy udziału.

• Laboratorium Przyszłości Dzień LEGO

• 29 stycznia przypada Dzień Lego. Wykorzystując klocki lego spike prime uczniowie klasy 7 wykonali przepiękny model robota. Praca była wieloetapowa, sprawiła wiele radości i satysfakcji z wykonanego zadania.

• Laboratorium Przyszłości druk 3D

• W grudniu podjęliśmy z uczniami klasy 6 próbę druku 3D. Uczniowie poznali zasadę pracy drukarki 3D, wspólnie dokonaliśmy ustawień. Wykorzystując gotowe projekty wydrukowaliśmy przepiękną śnieżynki.

• Laboratorium Przyszłości

• W listopadzie w ramach zajęć rozwijających zainteresowania uczniowie klasy 6 wykonali pomoce dydaktyczne do nauki brył. Zostały do tego celu wykorzystane długopisy 3D.

• Dzień Klocków LEGO

• 28 stycznia obchodzimy święto nietypowe Dzień Klocków LEGO. Dlatego w poniedziałek uczniowie przynieśli swoje "zapasy" klocków. Wszyscy tworzyli dziś z LEGO duże i małe projekty, według instrukcji i własnej wyobraźni. Było super! Układanie klocków LEGO to niesamowita przygoda, która rozwija u dzieci kreatywność, uczy cierpliwości.

• WOŚP 2024

• Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu Małym grają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

• Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

• Dzień Babci i Dziadka 26.01.2024.

,, Dziś dla babci słońce mamy. i całuski dla dziadziusia. Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia. Aby babcia i dziadziunio w zdrowiu długo żyli. Aby uśmiech dla nas mieli w każdej wolnej chwili".

21 i 22 styczeń to wyjątkowe daty w kalendarzu - Święto wszystkich Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, radości, wzruszeń i ciepła. Dziadkowie w życiu rodzinnym są dla swoich wnucząt źródłem wszelkich pozytywnych emocji. To właśnie Babcia i Dziadek kochają, rozpieszczają, kultywują tradycje rodzinne i opowiadają o swoich przodkach. Z okazji Dnia Babci i Dziadka nasze przedszkolaki przygotowały bogaty montaż słowo - muzyczny. Poprzez wiersze, piosenki, tańce i własnoręcznie wykonane upominki podziekowały swoim dziadkom za ich miłość, opiekę i troskę. Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo miłości od Swoich wnuków, radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności na każdy dzień!

• Rozwijanie zainteresowań czytelniczych

• Następni uczniowie z klasy drugiej odwiedzili pierwszoklasistów. Dzieci wysłuchały kolejne wiersze Juliana Tuwima. Serdecznie dziękuję za współpracę wychowawczyni Joannie Kukiołczyńskiej oraz wszystkim chętnym drugoklasistom za pomoc w rozwijaniu u młodszych kolegów zainteresowań czytelniczych. Wychowawca klasy drugiej Monika Namysł

• Żywa lekcja historii

• 26 stycznia kolejny raz w naszej szkole odbyła się "Żywa lekcja historii”. Nasi uczniowie z zainteresowaniem słuchali ciekawostek historycznych, a dzięki tym zajęciom przekonali się, że historii można się uczyć nie tylko siedząc w szkolnej ławce.