• Dzień Tosta w klasie II

• Dzień Tosta w klasie drugiej. Uczniowie rozmawiali na temat swoich ulubionych tostów. Poznali nietypowe przepisy na tosty. Następnie w trzech grupach pod czujnym okiem wychowawcy przygotowali swoje tosty. Pychotka!!!

• 6.02. Dzień Bezpiecznego Internetu

• W tym roku 6 luty był Dniem Bezpiecznego Internetu 2024.

W tym dniu rozpoczęły się obchody realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych, które zaplanowane są do końca marca 2024. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Również nasza szkoła bierze udział w tej akcji. Uczniowie wszystkich klas podczas zaęć informatyki utrwalili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Przeprowadzono pogadanki wspomagane filmami edukacyjnymi. Najmłodsi uczniowie klas 1-3 wykonali ciekawe prace plastyczne. Uczniowie klas 6-7 uczestniczyli w lekcji online DBI: Anna Słupska -„Cyberprzemoc. Co mogę zrobić i jak reagować?”. Zaplanowane są również lekcje dla pozostałych uczniów pod koniec marca: Klasa 4 - Ewa Domańska - „Cyberprzemoc. Co mogę zrobić i jak reagować?”

Klasy 1-3 - Łukasz Wojtasik - „Sieciaki – poznaj bezpieczny internet.” oraz „Sieciaki – pięć zasad bezpieczeństwa!”.

Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za włączenie się w organizację tegorocznych obchodów DBI.

• Alfabet logopedyczny

• Alfabet Logopedyczny. 1.03.2024. W ramach realizacji projektu edukacyjnego,, Alfabet Logopedyczny "przedszkolaki wykonały kolejne zadanie I - i do koszyczka. Głównym celem zajęć było usprawnianie mięśni warg. Dzieci przenosiły na łyżeczkach kolorowe, pluszowe pompony i wrzucały do koszyczka.

• Konkurs czytania ze zrozumieniem w kl. II

• 29 lutego 2024r. w klasie drugiej odbył się konkurs czytania ze zrozumieniem. W piątek Pani Dyrektor wręczyła dyplomy wyróżnionym uczniom, którzy uzyskali 100% możliwych do zdobycia punktów. Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję i życzę dalszych sukcesów w nauce.

Organizator konkursu: Monika Namysł

• Dziadkowie czytają wnukom

• Czytanie bajek jest dla przedszkolaków wrotami do rozwijania wyobraźni, poznawania wartości.W ramach akcji ,, Dziadkowie czytają wnukom" dnia 29.02.2024 r. nasze przedszkole odwiedziła Pani Ewa Waleńska babcia naszej koleżanki Martyny, która przeczytała bajki dla dzieci. Każde dziecko zostało obdarowe słodkim upominkiem. Bardzo serdecznie dziękujemy za niespodzianki oraz poświęcony czas.

• Bal Karnawałowy w przedszkolu

• ,,Bal Karnawałowy i Dzień Pizzy"

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci,dostarczają im wiele przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 09.02.2024r. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, księżniczki, biedronki, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana itp. Rozpoznać dzieci było trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do zabawy. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w konkursach. W przerwie między tanecznymi pląsami dzieci degustowały pyszną pizzę. To był dzień pełen wrażeń.

• Światowy Dzień Głośnego Czytania

• Z okazji Światowego Dnia Głośnego Czytania, który w tym roku przypadał 7.02 wolontariuszki z naszej szkoły postawiły poczytać krótkie opowiadania klasom I-III.

Światowy Dzień Głośnego Czytania został stworzony w 2010 roku przez LitWorld , organizację non-profit wierzącą w moc czytania. Badania pokazują, że ludzie, którzy często czytają, są lepiej przygotowani do rozumienia innych, empatii i patrzenia na świat z różnych perspektyw. Czytanie na głos pomaga rozwijać umiejętności czytania, buduje społeczność i łączy nas ze sobą. A więc czytajmy jak najwięcej!

• Balik Karnawałowy w klasach I-III

• Karnawał to czas zabaw i balów. Kolorowe stroje i skoczna muzyka- w takiej atmosferze podczas baliku karnawałowego bawili się najmłodsi uczniowie Naszej szkoły. Z dumą prezentowali swoję stroje i bardzo chętnie uczestniczyli w tańcach, konkursach i zabawach.