• Akcja wolontariatu szkolnego - nasada roślin

• W listopadzie otrzymaliśmy od firmy W. Legutko cebulki roślin ozdobnych do nasadzeń. Wolontariusze chętnie posadzili rośliny przy budynku szkoły podstawowej. Dziękujemy firmie W. Legutko za przepiękny gest i z niecierpliwością czekamy na wiosnę, aby zobaczyć efekty naszej pracy.

• Światowy Dzień Ubogich

• W związku ze Światowym Dniem Ubogich, który przypada 19 listopada społeczność naszej szkoły postanowiła zebrać produkty spożywcze, którymi moglibyśmy się podzielić z najuboższymi. Zostały one dzisiaj zawiezione do Jadłodzielni w Krotoszynie. Dziękujemy za tak liczny odzew w tej sprawie!

• Obchody Święta Niepodległości w szkole

• 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa, miłości i nadziei. Uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Hanny Rejek przygotowali apel patriotyczny. Recytacją wierszy, śpiewem pieśni, pantomimą o Białym Orle przypomnieliśmy wydarzenia, sytuacje i zachowania Polaków dla, których nadrzędnymi wartościami były: Bóg, Honor i Ojczyzna.

• Święto Niepodległości w przedszkolu

• Akademia patriotyczna z okazji Święta Niepodległości.10.11.2023.

,, Jest takie miejsce na mapie świata - Polska! To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce".

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. Z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia. Dzieci z szacunkiem i powagą odśpiewały hymn, recytowały wiersze. W murach naszego przedszkola gościliśmy Panią Aldonę Kordus - dyrektora Biblioteki Publicznej w Kobylinie, która w niezwykle ciekawy i przystępny sposób przybliżyła dzieciom historię związaną ze Świętem Niepodległości. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o życiu marszałka Józefa Piłsudskiego. Przyczepiały białe i czerwone serduszka na fladze Polski. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły eksponaty historyczne:medale, czapka wojskowa i szable. Każdy przedszkolak otrzymał medal - Jestem Polką - Jestem Polakiem. Zgodnie z tradycją po zakończeniu akademii dzieci degustowały pyszne rogaliki, które upiekła Pani Lidka.

• Dzień Zdrowego Śniadania.

• Świętujac Dzień Zdrowego Śniadania klasa 1 przygotowała kanapki w zdrowej wersji. Na talerzach pojawiły się sałata, papryka, rzodkiewka czy ogórek, a przygotowanie tak kolorowych kanapek przyniosło dzieciom wiele radości i satysfakcji.

• Dzień jeża.

• 10 listopada jeże mają swoje święto. Klasa druga poświęciła szereg zajęć i aktywności, aby lepiej poznać te małe zwierzątka. Przygotowali naturalne schronienie ze sterty liści. Kolorowali jeże, które otrzymali od myśliwego. Wykonali owocowe jeżyki.

• Projekt edukacyjny "Literki w akcji"

• Uczniowie klasy pierwszej w tym roku szkolnym biorą udział w projekcie edukacyjnym pt. „LITERKI W AKCJI”. Zakłada on twórcze i aktywizujące podejście do nauki alfabetu, zachęca do aktywnego zaangażowania uczniów w proces nauki. Realizowany będzie od października 2023r. do maja 2024r. W miesiącu październiku pierwszoklasiści pracowali metodą stacji zadaniowych, w których tworzyli poznane litery za pomocą przyniesionych darów jesieni, takich jak kasztany, żołędzie, liście, owoce czy warzywa. Na innych zajęciach wykorzystano metodę integracji sensorycznej, podczas której uczniowie lepili literki z masy solnej. Ostatnie zadanie w tym miesiącu polegało na przyniesieniu przez dzieci przedmiotów, których nazwa rozpoczyna się na jedną z poznanych liter. Następnie uczniowie losowali te przedmioty z pudełka, zgadując po dotyku, co mieli w dłoni. Kolejno wspólnie dzielili wyrazy na sylaby i głoski. Pierwszoklasiści bardzo angażowali się w postawione przed nimi zadania i z niecierpliwością oczekują kolejnych, listopadowych wyzwań.

• Konkurs SKO na najładniejszą skarbonkę.

• Wraz z końcem miesiąca października został rozstrzygnięty konkurs SKO na najładniejszą skarbonkę wykonaną z puszki po napoju.

Udział w konkursie wzięło 15 osób, a o zwycięstwie zadecydowały głosy uczniów.

Gratuluję wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie pięknych, pomysłowych i oryginalnych projektów skarbonek. Jednocześnie zachęcam do udział w kolejnych konkursach i do systematycznego oszczędzania - opiekun SKO

• Akcja "Szkoła pamięta"

• W ramach akcji w naszej szkole odbył się apel, a Wolontariusze z naszej szkoły pamiętali o zmarłych nauczycielach i zapalili znicze na ich grobach.

• Praca nad lekturą "Akademia Pana Kleksa"

• Uczniowie klasy 3 w ramach pracy nad lekturą "Akademia Pana Kleksa" wykonali lapbooki, w których to zawarli wszystko to czym urzekła ich ta książka. Jest to wspaniała propozycja do czytania niezależnie od wieku. Działa na wyobraźnię, przenosi nas w magiczny, bajkowy świat i pokazuje, że nauka może być zabawna.

• Zastępstwa

• Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.
        • Konta użytkowników

• For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.