W minionym miesiącu w ramach projektu pt. „Literki w akcji” pierwszoklasiści wzięli udział w zabawie pt. „ Zakrętkowa słomka”, która rozwijała ich motorykę małą i zdolności manualne. Uczniowie wykorzystywali fragmenty słomek oraz plastelinę do tworzenia kształtów liter. To zajęcie stymulowało nie tylko zmysł dotyku dzięki pracy z miękką plasteliną, ale także zmysł wzroku przez koordynację kolorów i kształtów.
Kolejna zabawa nosiła tytuł „Makaronowy labirynt”. To edukacyjna i kreatywna aktywność, w której uczniowie w grupach najpierw tworzyli na podłodze wielkie litery wykorzystując makaron, a następnie pstrykali palcami nakrętki od butelek tak, aby przesunąć ją przez cały tor, starając się nie dotknąć ścian makaronowego labiryntu. Zabawa rozwijała koordynację wzrokowo- ruchową, precyzję manualną, a także cierpliwość i koncentrację.
Trzecie zadanie projektowe w kwietniu polegało na szybkim reagowaniu na polecenia nauczyciela. Gra „Chwyć” spotkała się z dużym entuzjazmem dzieci. Uczniowie siedząc w parach naprzeciwko siebie, z rozłożonymi przed sobą kartami liter podobnych graficznie (d-b, m-n, l-ł-t, g-p), mieli jak najszybciej uchwycić kartę z wybraną przez nauczyciela literą. Dodatkową atrakcją, ale również utrudnieniem było pokazywanie obiema rękoma wskazanych przez prowadzącego części ciała pomiędzy wypowiadanymi literami.